rose flower pink flowers large

Konsultacja

Spotkanie mające na celu zdefiniowanie problemu, obszaru pracy i dobór adekwatnej w danym wypadku postaci pomocy psychologicznej. Dzięki rozmowie konsultowany może lepiej zrozumieć naturę swojego problemu. Wartością konsultacji jest możliwość przedstawienia pewnych zaleceń wynikających z rozumienia problemów przez konsultującego. Zwykle jest to cykl kilku spotkań. Konsultacja może zakończyć się decyzją o podjęciu psychoterapii bądź innej specjalistycznej pomocy. W przypadku podjęcia decyzji o psychoterapii omawiamy zbiór stałych i niezbędnych warunków, by mógł się uruchomić i płynąć proces terapeutyczny. Na kontrakt terapeutyczny składają się: stałość pory, miejsca, czasu trwania i częstotliwości sesji terapeutycznych oraz honorarium psychoterapeuty. Czas trwania spotkania to 50 minut.

Psychoterapia krótkoterminowa

Proponowana jest w konkretnej sytuacji kryzysowej, takiej jak utrata bliskiej osoby, nagła choroba czy pilna konieczność podjęcia ważnej decyzji życiowej. Taka forma terapii ma z góry ustalony termin zakończenia. Składa się z kilku do kilkudziesięciu spotkań (na ogół nie więcej niż 20). Ilość sesji ustalana jest na jednym z trzech pierwszych spotkań.

Psychoterapia długoterminowa

Psychoterapia indywidualna odbywa się w formie sesji psychoterapeutycznych, które mają stałą częstotliwość – jeden lub dwa razy w tygodniu oraz stały termin. Długość i intensywność psychoterapii zależy od potrzeb i motywacjo osoby zgłaszającej się po pomoc oraz zakresu pożądanych zmian a jej zakończenie jest wspólnie ustalane przez pacjenta i terapeutę. Spotkania trwają 50 minut. Ten rodzaj współpracy proponowany jest gdy pacjent ma wewnętrzną gotowość do pracy nad sobą. Długoterminowa praca pozwala na wypracowanie pozytywnej zmiany w funkcjonowaniu w życiu i lepsze samopoczucie. Arbitralnie przyjmuje się, że terapia długoterminowa trwa dłużej niż 6 miesięcy.

Poradnictwo psychologiczne
Profesjonalna pomoc dotycząca konkretnych problemów natury psychologicznej opierająca się głównie na elementach psychoedukacji

 

Psycholog Psychoterapeuta Irmina Bobowska ul. Piękna 4, 60- 591 Poznań -Psychoterapia, Poradnictwo psychologiczne :: tel: 600 993 987 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.